Jdi na obsah Jdi na menu
 


Regionální mistrovství v agility

20. 4. 2008
 

MISTROVSTVÍ LOTRINSKA V AGILITY 

 


Předpověď počasí nám nebyla nakloněna, mělo pršet celý víkend. I přesto se přihlásilo přes 60 účastníků, kteří získali na kvalifikačních závodech alespoň 5x známku „výborná“ . Všichni doufali v jedno, že se jim dnes zadaří a  že při finálním součtu času i chyb (z dnešních závodů spolu s kvalifikačními) budou mít lepší výsledky, než jejich konkurenti a tudíž  pojedou na celorepublikové mistrovství, na severozápadní pobřeží Francie, pláže Le Tourquet-Paris-Plage .


Šampionát byl pořádán cvičištěm Val de Metz, tedy na „našem“ terénu. Proto jsme také my, nesoutěžíci, přiložili ruku k dílu, aby se pokročilejší kolegové mohli plně soustředit na svůj výkon. A že se práce našlo hodně. Snažili jsme se totiž, aby všichni byli spokojení, aby měli dostatečný konfort a hlavně, aby byla zajištěna 100% bezpečnost pro psí kamarády. Občas dokonce tyto dvě priority šly jedna proti druhé... takže jsme se například museli částečně vzdát elektriky, aby hlučný provoz  naší „mega-elektrárny“ psy nerušil. Musím upřesnit, že cvičiště se nachází pár minut od města Metz, ale je přeci jen zasazeno doprostřed polí. Výhodou je krásný pohled po zelenající se krajině, ale na druhou stranu, při nepřízni počasí se brodíme v bahně zmítajíc se v poryvech větru, odříznuti od komunálních sítí.


Návštěvníci se mohli těšit prostornému parkovišti zdarma, vyhrazených prostorů pro stany a karavany, teplé kávě a domácím moučníkům po celý den, teplému obědu, možnosti koupit nebo objednat fotky od profesionálního fotografa, dokoupit kylologické potřeby i krmivo za klubové ceny..... a na konci dne jsme se nečekaně těšili i ze sluníčka.


Závody začínaly v 7h30, dopoledne byl na programu klasický parkur se zónami a odpoledne jumping, v 17h se předávaly ceny. Soutěžilo se v kategorii A (malí psi), B (střední), C (velcí) a dokonce i 2x D (molosoidní plemena, např. doga), ve věkové skupině dospělí nebo junioři v pokročilosti 2. a 3. stupně. Překvapila mě bohatá škála psích plemen, ať už zmiňovaná německá doga, přes bedlington teriéra až po lovecká plemena (sice nebyl špringer ale labrador a dva bretoňáci). Dokonce i na stupni vítězů se našlo místo nejen pro ovčácké psy, kteří mají pro agility od přírody naděleno. Nejmladší účastnici bylo 12 let a ta nejstarší, měla úplně bílé vlasy, přesto předvedla dokonalý parkur. Každý měl svůj osobitý styl vedení psa a dva parkury nebyly stejné. Opravdu radost se dívat. Závody byly napínavé. Každý klub (Val de Metz, St. Avold, Thionville, Nancy, Jarny, Pont-a-Mousson) měl svého favorita, ale nic nebylo jisté, stačilo udělat chybu, být za ni diskvalifikován (např. loužička, přeskočení špatné překáždy, sáhnutí na psa....) a sen o mistrovství republiky se rozplynul. O to víc jsem byla ráda, že jsem měla možnsot se na akci podílet jako přihlížejí – bez stresu, očekávnání a doufání, zároveň jsem hrdá, že se „nám“ podařilo obsadit ta nejlepší místa. Moc jsem to Florance, Elisabeth, Cécile, Soně, Patricovi, Bee, Sophie, a Jean-Luckovi přála a  Gratulujeme!!!