Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2009

 

  24. prosince 

Poklidné prožití svátků a úžasné momenty po boku Vašeho špringera v roce 2010

 

Obrazek

 

 

  12. prosince  

Instruktor 

Nase holky se uci az moc rychle a aby mi na ne i na ostatni inteligentni pejsky stacili vedomosti, absolvovala jsem skoleni „cvicitel psu“ (MEC1). Prace instuktora v kynologickem klubu me vzdycky bavila, pozitivni metodu aplikujeme ve psi skolce, pri vychove i nacviku agility a tak prakticka i teoreticka zkouska byla jen pouhou formalitou.

 

  6. prosince 

Psí fotomodelky

Holky (a s nimi i páníčci) se podílely na projektu "role domácíh zvířat v našem životě". Pózovaly před objektivem, aby ukázaly, jak jsou pro náš čtyřnozí mazlíčci v dnešní době nepostradatelní.

Reportérka Lisa pracuje na zmíněném projektu se všemy domácími zvířaty a právě Laska a Dixie reprezentují psí populaci.

 

  9. října  

Dixie plná zdraví

Dixinka absolvovala klinické vyšetření očí a byla schledána prostá očních chorob dědičného charakteru. Spolu s předchozím vyšetřením srdce, kyčlí a loktů máme kompletní zdravotní testy.

  

  1. října  

Agility závody v Solgne

Prijemne jsme uzavreli prvni agility sezonu. Sice nam stale chybi posledni bodik, abychom s Dixie presli do kategorie A2 neboli „pokrocili“, ale zabavy a jsme si uzili hromadu a to byl nas hlavni cil. Navic si dnes Dixie vybehla pohar za 1. misto ve skupine A1

  

  20. září  

Agility v Tiercelet 

Jsou prostě dny, kdy se nám nedaří. A jeden z těch dní, jsme si schovaly právě na dnešní závody. Podařilo se nám nahromadit několik nelichotivých hodnocení zejména za drobný výpadek paměti (spletla jsem si trasu) .... který vedl k diskvalifikaci a za překročení stanoveného času (příliš jsme se cestou kochaly). Přestože výsledky tomu neodpovídají, ze závodů mám skvělý pocit - já a Dixie jsme byly skvělě sehrané.

 

  13. září 

Nejlepší špringr na MV v Metz

Již druhý rok po sobě naše Frisbee Magic Street (Láska) byla hodnocena "výborná" a obhájila tituly CACS, CACIB, a BOB!

Letos byli špringří posuzování předsedou Societé Centrale Canine a bývalým předsedou SCF - francouzského klubu španělů. Vzhledem k jeho odbornosti si jeho posudku si nesmírně vážíme.

Vynikající mamina a miss krásy v jednom, díky Lásecko !!!

.... a nesmíme zapomenout, vše nejlepší k tvým 3. narozeninám. 

 

  6. září  

Agility v Creutzwald 

Nervozita prostě pracovala a tak jsem i klidnou Dixie dokázala rozhodit. Jak jinak hodnotit tak nevyrovnané výsledky: 2x výborná a 2x diskvalifikace? Jsem si jistá, že si Dixinka z dnešních výsledků těžkou hlavu nedělá, takže já si z nich beru také jen to dobré.

 

  5. září  

MV LUX 

Na posledni chvili se zmenil rozpis rozhodcich a podobnych prekvapeni dostatek cely den. Prestoze v Lucembursku muze rozhodci pridelit CACIB & rCACIB v kazde tride, ten nas se rozhodl pridelit tituly tak, jak je tomu zvykem v jeho zemi – jednou ve skupine feny a jednou ve skupine psy. Laska skoncila „pouze“ na druhem miste se znamkou vyborna. Z vysledku mame velikou radost, je to nase zatim prvni letosni vystava a take prvni po narozeni Lascinych stenatek.

 

  30. srpna  

Agility v Moyeuvre 

Nejtezsi z celeho dne bylo najit sportovni areal, ktery je dobre schovany uprostred lesu a poli. Pak uz jsme si jen uzivali krasneho pocasi, agility a prijemnych prochazek.

 

  2. srpna  

Naše první agility závody 

Ani jsem nedoufala v tak dobrý začátek. Já a Dixie jsme uběhly tři parkury se známkou výborná. V souteži "1.stupeň", kde se utkávají jen začátečníci, jsme byly třetí a na poličce nám přibyl pěkný pohár. Ale největší radost, mám ze soutěže GPF (Velká cena Francie), kde spolu soutěží začátečníci, pokročilí i profíci. Ze 46  soutěžních párů jsme získaly úžasné 11. místo.

Jako vždy Dixie sklidila potlesk publika, jelikož lovecká plemena prý takovýchto výsledků často nedosahuji....  Je čas ukázat, že i špringři mají v agility místo.

Obrazek

 

   

  5. července  

Sraz spanielů v Rosheim

SCF v Alsasku pořádal setkání všech milovníků a majitelů spanielů. Na programu bylo několik soutěží. Neváhali jsme se účastnit soutěže v handlingu - a to ve dvou kolech - pro znalce a začátečníky. Prezentovala jsem Lásku a naše psí mimino Eragona. S Laskou jsme sklidili ovace publika za "profesionalni praci" a Erysek vůbec dostával jendu pochvalu za druhou : od paní veterinářky za perfektni stav, od pana rozhodčího za krásné předvedení (p. Alain Renvoise) a dokonce "proroctvi",  a toho si vážíme nejvíce, od predsedy SCF p. Jean-Paula Citerne "...toto štěně má budoucnost". 

Ale korunou udalosti bylo přátelské utkání v aportování z vody. Láska a Dixie s přehledem získaly 1. a 2. místo!

Obrazek

Foto dokumentace

 

  6. června  

Štěňátka v psí školce

Vzdělání je základem života a stejně tak i u psů. Není zas až tak složité pejska naučit povel, ale primět ho, aby poslechl, když má na výběr mezi páníčkem a honičkou s kamarády..... V psí školce se vyučuje pomocí "přirirozené metody" a učí se výhradně hrou. Krátké bloky práce střídají chvilky oddychu, kdy si štěňátka hrají bez zásahů páníčků - malí i velci dohromady. Musí se naučit žít společně, vždyť i v parku budou potkávat psy všech rozměrů a ras.

 

Obrazek

 

Eragon i Elsa si školku naplno užívají.

Foto dokumentace

         
  5. června  Obrazek

Akce kulový blesk - stěhování

 Eastyho si na poslední chvíli chvíli odnesli, takže jsme se do nové, větší a lepší "psí boudy" přesťhovali jen s Láskou, Dixinkou a Eragonem. Naše CHS se nachází pár minut od města Metz v malebné vecničce Peltre.  

  
  1. června 

Dva krásní kluci stále hledají svoji rodinu

K mému velkému překvapení, Eragon a Easty, naši překrásní psi, jsou stále nezadaní. Jsou to dva velcí mazlíci a svými kousky mne nepřestávají překvapovat. Nejen že se naučili již dva povely (přivolání a sedni), ale ve dvou měsících také zvládli plavání a aportování (Eragon mi přinesl živého ptáčka). Je s nim velká legrace, jako bych měla "mini Lásku" a "mini Dixie".

 

Obrazek

 

Protože jsou kluci k neudržení na místě, odpojuji kameru, protože není možné sledovat jejich úprky po celém bytě. Zato do fotogalerie přidávám hojné množství aktualních obrázků.

  
  10. května 

Pět šťěnátek odchází do světa

 Enso, Ennys, Ether, Essie od nás již odjeli. Elsa čeká, až se páníčci vrátí z dovolené. To je najednou ticha.

Jsem moc ráda, že se nám podařilo najít tak úžasné rodiny a jsem přesvědčena, že se naše psí miminka budu mít i nadále jako v bavlnce. Miláčci moji, přeji Vám krásný život po boku Vašich nových pánů a doufám, že jsem Vás dnes neviděla naposledy, protože už teď mi Vaše plyšové čumáčky chybí.

 

Obrazek

  

  1. května  Obrazek

Dixie slaví narozeniny

Rok utekl jako voda a Dixie slaví své druhé narorozeniny. Se všemy šťendy byla letos oslava byla opravdu veliká. Ale beraní pečínku si Dixinka obírala sama a v soukromí. 

  

  28. dubna  

Doprava štěňátekObrazek

Hodně lidí se mne ptá na stejnou otázku. A zde je odpověď: Velmi nerada bych posílala malé stvořeníčko vlakem, letadlem atd. a vystavovala ho zbytečnému stresu. Mimo to, podle poslední výhlášky EU by štěně mladší 4 měsíců nemělo cestovat bez své matky. Ale po domluvě a při uhrazení nákladů Vám rezerovaného pejska dovezu.

Do Prahy jedeme 21. května a do Calais (FR) 10. května.

  

  26. dubna 

Gremlins útočí

V legendarnim filmu plyšové potvůrky Gremlins ničí všechno, co jim přijde do cesty a terorizují obyvatele. I máma Láska dostáva zabrat od těch malých nevděčníků, kteří jí tahají za uši, věší se jí na cecíky, koušou jí a ještě by jí nejraději vyžrali i misku. Doba, kdy štěňda trávila své dny spaním a saním je už dávno pryč. Teď dobývají svět, jsou den ode dne větší, silnější, zvědavější, hlasitější a nenechavější.

Ohromnou radost z nich má teta Dixie, protože si konečně našla kamaráda na hraní. Ne jednoho, ale rovnou sedm. Věčné tréninky aglitity s převahou borderů už jí asi lezou na mozek - štěňátka shání do stáda jako ovčácký pes :o)

 Abyste mohli sami posoudit, jak jsou buclíci kouzelní, přidala jsem odkazy na fotogalerii, několik videí a hlavně kameru s přímým přenosem 24h denně. Odkazy najdete v sekci "aktualní vrh".

Obrazek

  

 

  13. dubna 

Veselé Velikonce

Obrazek 

  15. března 

Sedm divů světa

Lásečka přivedla na svět sedm nádherných drobečků: tři hnědobílé holčičky, jedno černého a tři hnědobílé kluky. Gratulujeme psí maminko!

Obrazek

 

 

  6. března 

Počet štěňátek odhalen

Neznáme ještě pohlaví ani barvu očekávaných štěňátek, ale víme, že na svět přijde 7 brášků a sestřiček. Láska nám s tolika prcky v bříšku přímo kyne před očima a dokonce si vysloužila novou přezdívku - špek :o) protože zezačátku vypadala jako hodně dobře živený pejsek. Teď už ale nikoho nenechá na pochybách! Za prvních 6 týdnů březosti příbrala 5 kilo, což je víc než 1/3 její váhy navrch. Každopádně jí veliký pupek moc sluší.

  

  15. února 

Změnili jsme email a ICQ

Email: springers.of.artemis@gmail.com
Skype: teraret
ICQ: 481914707 Springers
GSM: +33.601.926.681, +420.608.979.509

  10. února 

První obrázek našich miminek

Jako každá správná budoucí maminka, i Láska musela na ultrazvuk. Kupodivu se jí u pana doktoma moc líbilo. Protože jí sestřička tak pěkně hladila, klidně ležela a nachala nás udělat krásné snímky. Prckové se mají k světu,  v 25. den "života" měří 7mm. Taková krása a jen ve velikosti jednoho hrášku.

Obrazek

 

 

  8.února 

Závody agility

Náš klub Val de Metz organizoval agility závody na farmě v Tichemont. Přihlásilo se neuvěřitelných 120 účastníků a akce trvala od 7h ráno do 20h bez přestávky. Vzhledem k tomu, že mimo závodů probíhal i předvýběr do národní reprezentace, oba lucemburští rozhodčí si připravili opravdu náročné parkury. Vysoká úroveň obtížnosti, agility elita, prvotřídní materiál - bylo se na co dívat.

Krásným, i když né příliš překvapujícím výdledkem, je výběr dvou kandidátů, kteří budou reprezentovat GGE2 (velký východní regionmm  vpodstatě 1/5 Francie)  a usilovat o výběr do národní reprezetace: Amandine Caye se psem Blue Eye a Patrice Williaume s fenou Voice. Oba dva z Val de Metz. Bravo!

 

Obrazek Obrazek
 

 Takhle daleko to s Dixinkou určitě nedotáhneme, ale je skvělé mít dobré učitele.

  1.února 

Agility licence

Přestože už nějaký čas trénujeme s pokročilými agilisty, teprve nyní může Dixie začít svoji sportovní kariéru. Dostali jsme totiž licenci, která nás opravňuje k zápisu na závody. Teď už jen zbývá najít volné místo a ukázat, co spolu dokážeme. 

  16. ledna 2009

Láska a Chad oznamují...

Letošní rok začínáme velikou novinkou: Naše krásná Láska (Frisbee Magic Street) měla rande se svým vyvoleným Chadem (Old Shatterhand vomSpringer-clan) a výsledkem by měla být smečka flekáčků. Více o plánovaném vrhu najdete v sekci "štěňata".

 

Obrazek

 

 

Archiv novinek 2008